środa, 5 stycznia 2022

"Anatomia niewinności"


    „Anatomia niewinności” to książka zawierająca 14 historii niesamowicie silnych osób. Osób, które nie poddały się niesprawiedliwości systemu sądowniczego i walczyły o siebie oraz swoją przyszłość wbrew przeciwnościom losu. 

    Ich historie opowiada grupa amerykańskich sław, w której skład wchodzą: S.J Rozan, Sara Paretsky, Laurie R. King, Brad Parks, Michael Harvey, Lee Child, John Sheldon i Gayle Lynds, Jan Burke, Arthur Miller, Sarah Weinman, Phillip M. Margolin, Gary Phillips, Jamie Freveletti, John Mankiewicz. Książka została wydana pod redakcją Laury Caldwell i Lesliego S. Klingera. 

    Gdy tylko weszłam do księgarni to ta antologia od razu wpadła mi w oko, ponieważ interesuje się prawem karnym Stanów Zjednoczonych, a konkretniej precedensami takimi jak, np. sprawa Gypsy-Rose Blanchard albo sprawa O.J Simpsona czy też sprawa Aarona Hernandeza. Bardzo podobało mi się to, że mogłam przeczytać o absurdach tamtejszego prawa i o tym jak ludzie traktują osoby, np. z powodu innego koloru skóry. Dzięki autorom, mogłam się dowiedzieć co czują takie osoby i jak wyglądała ich sytuacja na różnych etapach. Co ciekawe – w książce znajduje się niepublikowany jak dotąd esej autorstwa Arthura Millera. Dowiadujemy się też, jakie są organizacje na świecie, pomagające osobom niesłusznie skazanym i jak one funkcjonują. 

    Polecam tę książkę nie tylko osobom interesującym się prawem karnym innych krajów, ale też osobom łaknącym przeczytać historie osób niezwykle silnych, żeby móc zrozumieć, że zawsze warto mieć nadzieję i zawsze warto walczyć o siebie. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

„Teściowie muszą zniknąć” - Alek Rogoziński

       „Teściowe muszą zniknąć” to czternasta kryminalna komedia pomyłek, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru autorstwa wspaniałego @alekr...