wtorek, 11 stycznia 2022

„Teściowie muszą zniknąć” - Alek Rogoziński

 


    „Teściowe muszą zniknąć” to czternasta kryminalna komedia pomyłek, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru autorstwa wspaniałego @alekrogozinski – dziennikarza, redaktora, twórcy poczytnych komedii kryminalnych i powieści obyczajowych oraz trzykrotnego zdobywcy pierwszej nagrody w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponadto został nominowany w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać za książki „Jak Cię zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”. Więcej o Alku możecie przeczytać w naszych poprzednich recenzjach jego książek. 

Tym razem autor zabiera nas do malowniczej Warszawy, a dokładnie do jednej z kamienic, która kryje w sobie (jak się później okaże) bogatą tajemnicę. W rozwiązaniu jej będą pomagać dwie teściowe, które są swoimi absolutnymi przeciwieństwami. Maja uczestniczy aktywnie w Marszach Równości i za święty uznaje jedynie święty spokój. Natomiast Kazimiera to zagorzała katoliczka uważająca, że najgorsze, co istnieje to tęczowi, lewactwo i masoni. 

Dwie totalnie różniące się od siebie kobiety, jednak coś je łączy - troska o swoje dzieci. Do czego posuną się Maja i Kazimiera, żeby je uratować? Kto jeszcze pomoże teściowym w rozwiązaniu zagadki? Kto okaże się sprzymierzeńcem, a kto zdrajcą? Odpowiedzi na te pytania poznacie czytając Teściowe muszą zniknąć, do czego zachęcam. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

„Teściowie muszą zniknąć” - Alek Rogoziński

       „Teściowe muszą zniknąć” to czternasta kryminalna komedia pomyłek, pełna zwrotów akcji i czarnego humoru autorstwa wspaniałego @alekr...